Dermalna polnila nam lahko pomagajo pri lepotnih popravkih kože

Dermalna polnila so zelo koristen pripomoček za polnjenje gub in pa zdravljenje brazgotin. To je namenjeno predvsem ljudem, ki se ne počutijo dobro, zaradi raznih »napak« oziroma »nepopolnosti« na koži, kot so gube in brazgotine. 

Dermalna polnila pa so narejena iz raznih naravnih snovi, po navadi kislin. Takšne snovi pa so po navadi že prisotne v naši koži, a je ni v tolikšni meri, kot bi bilo potrebno, da nebi imeli gub. Na nek način nam te snovi preprečujejo staranje kože. 

Dermalna polnila nam lahko pomagajo pri lepotnih popravkih kože

Ta dermalna polnila pa se med seboj razlikujejo. To pa je odvisno od tega, koliko polnila sploh potrebujemo. Nekateri posegi bodo zahtevali večje količine dermalnega polnila, druge pa malo manj. Pred tem posegom pa je dobro, da se posvetimo z raznimi dermatologi, ki nam bodo povedali, kaj točno potrebujemo. Prav tako nam bo predlagal, ali so dermalna polnila sploh potrebna, oziroma ali nam bodo lahko sploh pomagala. Dermatolog nas bo še spoznal z vsemi tveganji, ki so mogoča ob samem posegu. 

Dermalna polnila pa ni nujno da bodo trajnostna rešitev. Učinek dermalnih polnil lahko vidimo že kakšen dan po posegu. Potrebno pa je nato paziti na kožo in jo negovati z raznimi zdravili in kremami, katere nam predpiše dermatolog. Polnila pa običajno trajajo nekje do enega leta, lahko pa tudi dlje. 

Dermalna polnila se uporabljajo tudi med posegi plastičnih operacij in to predvsem pri operacijah na nosu ali ustnicah. Takšne posege z dermalnimi polnili pa se izvaja v večjih fazah, saj je potrebna nekoliko večja natančnost in preciznost. 

Dermalna polnila so načeloma zelo varna in zanesljiva rešitev nepopolnosti na naši koži, a v redkih primerih, lahko pride do komplikacij. Teh komplikacij pa se lahko znebimo z drobim predhodnim posvetom z dermatologom. Zato je dobro, da se odločimo za dobrega in usposobljenega dermatologa, kateremu lahko zaupamo, da ve kaj počne.